Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української арміїPHP
Написав xvvs   
Вівторок, 18 січня 2011 17:45
Переглядів: 19623

 

Логотип мови PHP

 

PHP (Hypertext Preprocessor (Препроцесор гіпертексту)) - це широко використовувана мова сценаріїв загального призначення з відкритим вихідним кодом.

Синтаксис мови бере початок з C, Java і Perl. PHP досить простий для вивчення. Перевагою PHP є надання web-розробникам можливості швидкого створення динамічних web-сторінок.

 

 

 

Значною відзнакою PHP від якого-небудь коду, що виконується на стороні клієнта, наприклад, JavaScript, є те, що PHP-скрипти виконуються на стороні сервера. Ви навіть можете конфігурувати свій сервер таким чином, щоб HTML-файли оброблялися процесором PHP, так що клієнти навіть не зможуть дізнатися, чи отримують вони звичайний HTML-файл або результат виконання скрипта.
Існують три основні області, де використовується PHP.

- Створення скриптів для виконання на стороні сервера. PHP найбільш широко використовується саме таким чином. Все, що вам знадобиться, це парсер PHP (у вигляді програми CGI або серверного модуля), вебсервер і браузер. Щоб Ви могли переглядати результати виконання PHP-скриптів в браузері, вам потрібен працюючий вебсервер і встановлений PHP.

- Створення скриптів для виконання в командному рядку. Ви можете створити PHP-скрипт, здатний запускатися незалежно від веб-сервера та браузера. Все, що вам буде потрібно - парсер PHP. Такий спосіб використання PHP ідеально підходить для скриптів, які повинні виконуватися регулярно, наприклад, за допомогою утиліти cron [планувальник завдань](на платформах Unix або Linux) або за допомогою планувальника завдань (Task Scheduler) на платформах Windows. Ці скрипти також можуть бути використані в задачах простої обробки текстів.

- Створення додатків GUI (графічних інтерфейсів), що виконуються на стороні клієнта. Можливо, PHP є не найкращим мовою для створення подібних додатків, але, якщо ви дуже добре знаєте PHP і хотіли б використати деякі його можливості у своїх клієнт-додатках, ви можете використовувати PHP-GTK для створення таких додатків.

 

PHP доступний для більшості операційних систем, включаючи Linux, багато модифікації Unix (такі, як HP-UX, Solaris і OpenBSD), Microsoft Windows, Mac OS X, RISC OS, та багатьох інших. Існує навіть версія PHP для OS / 2.

Також в PHP включена підтримка більшості сучасних веб-сервер, таких, як Apache, Microsoft Internet Information Server (IIS), Personal Web Server, серверів Netscape і iPlanet, сервера Oreilly Website Pro, Caudium, Xitami, OmniHTTPd та багатьох інших. Для більшості серверів PHP поставляється в якості модуля, для інших, що підтримують стандарт CGI, PHP може функціонувати як процесор CGI.

Таким чином, вибираючи PHP, ви отримуєте свободу вибору операційної системи і веб-сервера. Крім того, у вас з'являється вибір між використанням процедурного або об'єктно-орієнтованого програмування або ж їх поєднання.

В даний час PHP підтримує наступні бази даних:
Adabas D
Ingres
Oracle (OCI7 і OCI8)
dBase
InterBase
Ovrimos
Empress
FrontBase
PostgreSQL
FilePro (тільки читання)
mSQL
Solid
Hyperwave
Direct MS-SQL
Sybase
IBM DB2
MySQL
Velocis
Informix
ODBC
Unix dbm

PHP також підтримує "спілкування" з іншими сервісами з використанням таких протоколів, як LDAP, IMAP, SNMP, NNTP, POP3, HTTP, COM (на платформах Windows) і багатьох інших.

Останнім по порядку, але не за значенням, є підтримка функції для роботи зі стиснутими файлами (gzip, bz2), функції календарних обчислень, функції перекладу і багато іншого. Одним словом рhp може запропонувати вам дуже багато чого.


( 18 Проголосувало )
Коментарі
Добавити новий
maque  - PHP гарна річ   |2011-01-22 08:36:51
avatar PHP гарна річ, але все не зберуся нормально
вивчити.
Адміністратор   |2011-01-22 16:36:59
avatar Згоден, PHP-сильна мова,не дарма така
популярна=)
Віталій  - PHP   |2011-12-07 08:44:06
PHP може бути інтегрований будь з чим, навіть
з платіжними терміналами без ніяких
проблем. Те, що Ви написали в статті це є
тільки стандартні модулі.
Якщо ж
погливлюватися, то за це відовідає PEAR, який
є досить потужною системой (під Лінуксом) та
можу працювати прямо на рівні ядра
операційної системи!!!
programer4ik-PHP  - хто хнаэ той пойме   |2012-10-07 10:30:08
PHP норм мова програмування.поновише
делфи и с++ но вони тоже нормальні якщо вміти
складати норм програми!
Алекс  - php   |2015-10-15 12:48:20
php + PDO вобше тема.... даже форми Фільтрувати
не потрібно...
Andrew  - PHP PDO   |2019-05-21 23:24:31
тут є уроки по PHP PDO:
https://www.site4study.com/
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 29 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET