Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української армії


Головна Програмування - Delphi Урок2. Основні панелі Delphi - Object Inspector та Tool Palette

Урок2. Основні панелі Delphi - Object Inspector та Tool Palette
Написав admin   
Понеділок, 13 червня 2011 13:50
Переглядів: 26011

object inspector and tool palette

Ознайомимось з основними панелями Delphi — Object Inspector  та Tool Palette. З ними вам найчастіше прийдеться працювати під час програмування своїх проектів.

 

Створимо новий проект File->New->VCL Forms Application

Мал. Стандартне розміщення панелей

Для чого ж призначені ці панелі?

Панель Object Inspector — інспектор об’єктів, який використовується для перегляду і редагування властивостей форми або компонентів(наприклад, розміру форми, заголовку форми і т.д), а також для створення і редагування подій(н-д, клацання мишкою на формі, переміщення форми, закриття форми і т.д).

Мал. Object Inspector Properties

Вкладка Properties відповідає за властивості об’єктів. Зліва поданий список усіх властивостей доступних для виділених компонентів, навпроти кожної з них — значення властивості. Значення доступні для редагування, їх потрібно вводити самому або ж обирати з поданого випадаючого списку.

 

Вкладка Events дає змогу керувати подіями виділених компонентів. Зліва поданий перелік усіх можливих подій, так, наприклад, клацнувши двічі мишкою на пустій області справа від будь-якої події Delphi створити нову подію і перемістить нас в редактор коду для того щоб ми могли запрограмувати реакцію програми на дану подію. Щоб повернутись знову до конструктора форми натисніть кнопку F12.

Мал. Object Inspector Events

 

Панель Tool Palette — палітра інструментів, яка має два представлення:

-якщо ви знаходитесь в конструкторі форми, то панель відображає усі компоненти які ви можете додати на форму. Наприклад, кнопки,списки, картинки, таблиці і інше;

- в усіх інших випадках панель відображає проекти, які ви можете створити

Мал. Tool Palette

Усі компоненти згруповані  по певних категоріях для швидшого доступу до них. За допомогою цієї кнопки можна швидко перейти до потрібної категорії.


 

Кожну категорію можна згорнути/розгорнути.


 

 

Кнопка Filter дає змогу швидко знайти потрібний нам компонент по назві. Натисніть цю кнопку і почніть вводити назву компонента(н-д, labe) панель  залишить тільки компоненти назва яких починається на labeПанелі можна перетягувати мишею в потрібну вам позицію, а також змінювати їх розміри, перетягуючи границі.

Також панелі можна вкладати одна в одну, якщо перетягнути одну панель всередину іншої.  Щоб закрити панель достатньо натиснути хрестик в верхньому правому кутку панелі.

Програма дає можливість прикріпити панелі до бічних стінок для того, щоб збільшити простір. Для цього необхідно натиснути кнопку в верхньому правому куті панелі.

Поки що, це все. З наступного уроку ми вже перейдемо до створення нашої першої тестової програми.


( 5 Проголосувало )
Коментарі
Добавити новий
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 22 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET