Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української армії


Головна Програмування - Delphi Форма та її властивості у Delphi

Форма та її властивості у Delphi
Написав kims   
П'ятниця, 22 червня 2012 17:30
Переглядів: 19512

Робота над новим проектом, що розробляється, починається із створення стартової форми. Стартова форма створюється шляхом зміни значень властивостей стандартної форми Form1 і додавання до форми необхідних компонентів (полів введення і виведення тексту, командних кнопок тощо). Властивості форми визначають її зовнішній вигляд: розмір, положення на екрані, текст заголовка, вид рамки. Для перегляду і зміни значень властивостей форми і її компонентів використовується вікно Object Inspector.

 

У верхній частині вікна Object Inspector вказано ім'я об'єкту, значення властивостей якого відображається в даний момент. У лівій колонці вкладки Properties (Властивості) перераховані властивості об'єкту, а в правій — вказані їх значення.

 

Властивість

Опис

Name

Ім’я форми. В програмі ім’я форми використовується для управління формою і доступу до компонентів форми

Caption

Текст заголовка

Width

Ширина форми

Height

Висота форми

Top

Відстань від верхньої межі форми до верхньої межі екрану

Left

Відстань від лівої межі форми до лівої межі екрану

BorderStyle

Вид межі. Межа може бути звичайною (bsSizeable), тонкою (bsSingle) або бути відсутньою (bsNone).

BorderIcons

Кнопки управління вікном. Значення властивості визначає, які кнопки управління вікном будуть доступні користувачеві під час роботи програми.

Icon

Значок в заголовку діалогового вікна, що позначає кнопку виведення системного меню.

Color

Колір фону.

Font

Шрифт. Шрифт, використовуваний "за замовчуванням" компонентами, що знаходяться на форми.

Властивості форми (об'єкту Form)

Розглянемо процес створення проекту та задання властивостей компонент та створення подій при розв’язанні такої задачі: обчислити швидкість v автомобіля, який проїхав s км за час t годин. При створенні форми в першу чергу слід змінити значення властивості caption (Заголовок). У нашому прикладі треба замінити текст Form1 на "швидкість автомобіля". Щоб це зробити, потрібно у вікні Object Inspector клацнути мишею на рядку Caption, внаслідок чого буде виділено поточне значення властивості, в рядку з'явиться курсор, і можна буде ввести текст "швидкість автомобіля".

Аналогічним чином можна встановити значення властивостей Height і Width, які визначають висоту і ширину форми. Розмір форми і її положення на екрані, а також розмір інших елементів управління і їх положення на поверхні форми задають в пікселах, тобто точках екрану. Властивостям Height і Width треба привласнити значення 250 і 330 відповідно.

Форма — це звичайне вікно. Тому його розмір можна змінити точно так, як і розмір будь-якого іншого вікна, тобто захопленням і переміщенням (за допомогою миші) межі. Після закінчення переміщення меж автоматично зміняться значення властивостей Height і Width. Вони відповідатимуть встановленому розміру форми. Положення діалогового вікна на екрані після запуску програми відповідає положенню форми під час її розробки, яке визначається значенням властивостей Top (відступ від верхньої межі екрану) і Left (відступ від лівої межі екрану). Значення цих властивостей також можна задати шляхом переміщення вікна форми за допомогою миші. При виборі деяких властивостей, наприклад, Borderstyle, праворуч від поточного значення властивості з'являється значок списку, що розкривається. Очевидно, що значення таких властивостей можна задати шляхом вибору із списку.

Деякі властивості є складними, тобто їх значення визначається сукупністю значень інших (що уточнюють) властивостей. Перед іменами складних властивостей є значок "+", при клацанні на якому розкривається список уточнюючих властивостей.

Наприклад, властивість BorderIcons визначає, які кнопки управління вікном будуть доступні під час роботи програми. Так, якщо властивості biMaximize привласнити значення False, то під час роботи програми кнопки "Розгорнути" в заголовку вікна не буде. Поряд із значеннями деяких властивостей відображається командна кнопка з трьома крапками. Це означає, що для завдання значення властивості можна скористатися додатковим діалоговим вікном. Наприклад, значення складної властивості Font можна задати шляхом безпосереднього введення значень уточнюючих властивостей, а можна скористатися стандартним діалоговим вікном вибору шрифту. У таблиці перераховані властивості форми програми, що розробляється, які слід змінити. Решта властивостей залишена без зміни і в таблиці не приведені.

Змінені властивості форми

 

У приведеній таблиці в іменах деяких властивостей є крапка. Це означає, що треба задати значення уточнюючої властивості. Після того, як будуть встановлені значення властивостей головної форми, вона повинна мати вигляд

 

В наступній статті ми продовжимо створення програми і додамо на неї кілька компонентів.

 

Ця стаття входить в курс уроків по Delphi.

Зміст курсу лекцій та практичних занять по Delphi.

 

Кузбит І.М.


( 13 Проголосувало )

Схожі статті:
Новіші матеріали:
Старіші матеріали:

Властивість

Значення

Caption

Швидкість автомобіля

Height

250

Width

330

BorderStyle

bsSingle

BorderIcons . biMinimize

False

BorderIcons . biMaximize

False

Font. Size

10

Коментарі
Добавити новий
Олександр  - Деякі зауваження   |2014-02-11 06:14:41
Все чудесно,але ілюстрації потрібні більші

дуже дякую
Адміністратор   |2014-02-22 10:17:06
avatar погоджуюсь, оновлю
Taras  - Подяка.   |2014-11-09 10:41:40
avatar Дякую за ваш сайт він дуже цікавий. Давно
шукав щось подібне.
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 20 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET