Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української армії


Головна Інший матеріал - Різне Linux. Ознайомлення з Linux!

Linux. Ознайомлення з Linux!
Написав admin   
Неділя, 05 жовтня 2014 12:30
Переглядів: 3976

Linux (Лінукс) – впевнено  іде з нами в майбутнє, але для багатьох він залишається невідомим.

В цій статті я розповім вам, що таке Лінукс, чим воно являється і чим не являється, де його використають і з чим його їдять…

Якщо ви читаєте дану статтю, то ви неодмінно зацікавились про Лінукс, але перш ніж ми перейдемо до діла, хочу навести деякі факти, які вас зацікавлять. Всі ви чули про Windows чи Mac OS X, так ось Лінукс не можна порівняти з однією з цих операційних систем, а чому ви дізнаєтесь вже далі в цій статті.

 

Історія Лінукса вбирає в собі багато чудового, але я постараюсь коротко розповісти про нього…

Детальну інформацію можна оглянути по наступному посиланню Ядро Linux.

Linux – це ядро операційної системи (далі ОС). Серцевий код Лінукса відкритий оскільки підпадає під ліцензію GNU, а це означає вільне програмне забезпечення.

Сама ОС зі ядром Лінукса називається дистрибутивом. Дистрибутивів на світі дуже і дуже багато, за бажанням навіть кожен може збирати свій особистий дистрибутив.

Лінукс – це монолітне ядро. Лінукс підтримує дуже велику кількість типів процесорів – це AMD, INTEL, ARM тощо. Чому я навів саме ці процесори? Бо вони є в кожному домі4;  AMD і INTEL — це процесори для настільних комп’ютерів, а ARM — для смартфонів і планшетів.

Розробником ядра є Лінус Торвальдс, саме він в перше почав розробку ядра, яке стало відомо на весь світ. Розробка почалась 1991 року.

Лінукс є однією з найбезпечніших і стабільних систем в світі, оскільки використовують її майже  всюди де це можливо, а головне безкоштовно (не завжди). Дуже цікаво буде дізнатись ще і про проект GNU оскільки саме він дав іскру на започаткування Лінукса.

Метою проекту GNU є створення Unix-сумісної операційної системи, що складається цілковито з вільного програмного забезпечення. Але у проекта GNU на той час не було ядра, от чому Лінус Торвальдс почав створювати ядро, оскільки в той ще час він був студентом і також цікавився розробкою ядра.

Лінукс більш за все це система для гуру, адмінів та програмістів, але на мою думку вона створена ще й для простого користувача комп’ютера, оскільки має вагомий акцент  — вільне програмне забезпечення (далі ПО), це майже безкоштовне ПО, і якщо ви не готові платити гроші Майкрософту, то дистрибутив Лінукс саме для вас, а ще вона дуже безпечна, оскільки механізм безпеки більш  добре опрацьований.  Саме тому його використовують в таких компаніях як Google, Intel, HP, Oracle, Broadcom та інших…

 

В наступній статті розглянемо які дистрибутиви існують, який нам більше підійде, та як його встановити!

 

Автор - Чебан Олексій


( 12 Проголосувало )
Коментарі
Добавити новий
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 30 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET