Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української армії


Головна Інший матеріал - Залізо Інструкція по складанню системного блоку

Інструкція по складанню системного блоку
Написав admin   
Понеділок, 10 січня 2011 00:00
Переглядів: 22397

Склади оптимальний настільний комп'ютер.

Інструкція по складанню системного блоку.

Подяка за матеріал наданий oka13

Версію документа в форматі *.doc можна завантажити звідси.

Зміст


Вступ
Підготовка робочого місця і техніка безпеки
Системна плата – основа системного блоку
Установка процесора і вентилятора
Установка модулів пам'яті і відеокарти, монтаж системної плати
Підключення зовнішніх накопичувачів

 Вступ

 

Ця інструкція розроблена для того, щоб допомогти Вам в складанні системного блоку ПК – основи настільного комп'ютера. Компоненти і/або розводка друкарської плати, згадувані в даній інструкції, можуть відрізнятися від вашої системної плати. Цю інструкцію слід використовувати як загальне керівництво. Докладну інформацію по системній платі можна знайти в Короткому керівництві користувача до системної плати (Quick User's Guide), яке додається до кожної плати.

Цю інструкцію можна читати в довільному порядку. Ви можете переходити із сторінки на сторінку, вибираючи ту інформацію, яка вас цікавить. Проте повне прочитання інструкції дозволить вам зрозуміти логічну послідовність процесу складання комп'ютера.

Використовувані позначення

У цій інструкції ми використовуємо ряд піктограм, щоб полегшити розуміння процесу збірки.
Знак "Увага" означає, що у разі ігнорування даної рекомендації може відбутися пошкодження апаратури або нанесення шкоди користувачеві.Знак "Заборона" означає, що спроба самостійного ремонту або модифікації устаткування може привести до пошкодження апаратури або нанесення шкоди користувачеві.
Знак "Заборона" означає, що спроба доторкнутися до пристрою може привести до пошкодження апаратури або нанесення шкоди користувачеві.
Знак "Заборона" означає, що спроба включити живлення може привести до пошкодження апаратури або нанесення шкоди користувачеві.Знак "Порада" відзначає інформацію, яка може вам допомогти в процесі збірки. Досвідчені користувачі можуть не звертати уваги на цю інформацію.

Підготовка робочого місця і техніка безпеки.
Перевірка комплектності.

Робоче місце – звичайний письмовий стіл. Очистіть його поверхню від сторонніх предметів і встановіть недалеко від водогінної труби або хоч би центрального опалювання.

Вже куплено набір компонентів ( комплектуючих) системного блоку комп'ютера, що відповідає його основному призначенню (домашній, мультимедійний, обробка графіки, САПР, ігровий і тому подібне). Компоненти мають бути сумісні, а конфігурація - збалансована і оптимізована.
Підготуйте набір інструментів.

Рекомендуємо підготувати наступні інструменти. Працювати з ними буде зручно і безпечно.Хрестова викрутка. Використовуватиметься практично під час всього процесу збірки. Вам зручніше працюватиме, якщо викрутка має магнітний наконечник.Пасатижі. Використовуються як додатковий інструмент при відключенні роз'ємів живлення або витяганні заглушок корпусу.Пінцет. Використовується для роботи з дрібними гвинтиками і установки перемикачів.

Розкладіть комплектуючі і інструменти на чистій непровідній поверхні поблизу монтажного столу (рис.1). Всі комплектують і інструменти помічені цифрами, а розшифровка міток дана під малюнком.Рис.1.

На малюнку показано:
системна плата (motherboard) 1
процесор (CPU) 2
вентилятор (cooler) 3
жорсткий диск (HDD) інтерфейсу АТА 4
дисковод (FDD) (застарілий пристрій) 5
оперативна пам'ять (RAM) – 2 шт. 6
відеокарта (SVGA card) 7
Привід оптичних дисків (DVD-RW) 8
набір шлейфів АТА 9
корпус (case) 10
кріплення 11
викрутка (хрестова) 12

У нових корпусах кріплення, мережевий шнур, ніжки і заглушки знаходяться усередині корпусу. Ставимо корпус на монтажний стіл і відкручуємо 4 кріпильні гвинти, помічені червоними стрілками (рис.2) на задній стінці корпусу.Рис.2

Після цього необхідно відкрити бічні стінки корпусу, для цього, як правило, їх необхідно трохи зрушити назад, після чого бічні стінки вільно відділяються від корпусу так, як показано на малюнку 3. Бічні стінки відкладіть убік аж до кінця монтажу системного блоку.Рис.3.

Рекомендується відразу зняти одну із заглушок на передній панелі, як правило, саму верхню так, як показано на малюнках 4 знизу, для установки приводу оптичних дисків.Рис.4.
Тепер корпус комп'ютера необхідно покласти на правий бік, якщо дивитися від передньої панелі.


Рис.5.

Візьміть достатньо довгий гнучкий мідний дріт, зачистіть кінець його і приєднайте гвинтом до задньої стінки корпусу. 
Ретельно очистіть від фарби і іржі невелику ділянку водогінної (теплової) труби і охопіть її хомутом з листового металу, краще кольорового. Приєднайте до хомута інший кінець дроту. Заземливши таким чином корпус системного блоку, ви виконаєте основну вимогу безпеки цих монтажних робіт – захистите мікроелектроніку від пошкодження статичною електрикою, яка може накопичитися на вашому тілі. Для зняття статичного заряду тепер досить доторкнутися рукою до заземленого корпусу.

Але і за цієї умови слід засвоїти і виконувати тверді правила: не торкатися до корпусів мікросхем і роз'ємних контактів друкарських плат, брати плати тільки за ребра, при встановленні в слоти не докладати великих зусиль. Руки монтажника мусять бути чистими і сухими.
При монтажі системного блоку небезпеки ураження електричним струмом не існує. Але на майбутнє слід твердо засвоїти правило експлуатації і ремонту:

Перш ніж відкрити системний блок, слід вимкнути його живлення, витягти штепсель із розетки.
Будь-які перемикання дозволяється виконувати лише в знеструмленому блоці.
Чесно кажучи, це правило швидше для захисту ніжної мікроелектроніки від «кривих ручок», ніж навпаки.


На цьому етап підготовки корпусу до складання комп'ютера можна вважати завершеним. 

Системна плата – основа системного блоку.

Познайомтеся з нею у загальних рисах. Вивчите основні роз'єми і відповідні їм модулі, які в них ставляться (рис. 6, 7). Вони сполучені виносками між рисунками 6 і 7.

Загальний зовнішній вигляд системної плати
Розводка друкарської плати, представленої нижче, може відрізнятися від вашої системної плати.

Рис.6.

Рис.7


1.Роз'єм процесора (сокет) --- Цей роз'єм використовується для установки процесора.2.Роз'єм живлення вентилятора.
Вентилятор процесора  
і радіатор.


3.Роз'єм DIMM — Роз'єм DIMM використовується для установки модулів пам'яті.

4.Стандартний роз'єм для підключення флоппі
дисковода — використовується для підключення флоппі дисковода

5.24-конт. роз'єм живлення стандарту АТХ-2 забезпечує підключення блоку живлення стандарту АТХ.2


6.Роз'єм пристроїв АТА— дозволяє підключити АТА-пристрої стандарту Ultra DMA 33/ 66/100.


7.Роз'єм AGP або PCI-E— призначений для підключення відео карт з відповідним інтерфейсом 


8.Роз'єм PCI --- дозволяє підключати плати розширення з інтерфейсом PCI.


Установка процесора і вентилятора.

Тепер можна почати монтаж. І починається він з установки в сокет системної плати головного пристрою – процесора. На даному етапі нам буде потрібно системну плату, процесор і вентилятор.


Рис.8.

Зверніть увагу на те, що процесор має деяку асиметрію в розташуванні контактних ніжок, наприклад як показано на малюнку 9 нижче. Це так звані, "ключі" (у нижніх кутах).


Рис.9.

Такі ж "ключі" є і на контактній пластині системної плати, званою "Socet". При установці процесора зверніть увагу на те, щоб "ключі" процесора співпали з відповідними "ключами" в контактній пластині системної плати.
Для установки процесора слід "відкрити" контактну пластину, для цього необхідно підняти вгору (до упору) важіль (на малюнку 10 - «1»), розташований на контактній пластині, при цьому її верхня частина (на рисунку 10 – «2») трохи зрушиться, звільнивши контактні отвори.Рис.10.

При установці процесора в контактну пластину будьте гранично уважні і стежте за тим, що б не погнути контактні ніжки. Процесор повинен вставлятися без особливих зусиль.Рис.11.
Після установки процесора контактну пластину слід закрити, опустивши важіль до клацання.Рис.12.

Переконавшись в тому, що процесор "сів" в контактну пластину рівно, без перекосів і щільно, можна закріпити вентилятор і підключити його шлейф живлення до відповідного контактного роз'єму системної плати, який, як правило, має напис "CPU FAN 1" (відмічений червоною стрілкою)Рис.13.

n

Зверніть увагу: поверхню контакту вентилятора з процесором перед установкою вентилятора необхідно промазувати спеціальною термопровідною пастою (як правило йде в комплекті з вентилятором).

Установка модулів пам'яті і відеокарти, монтаж системної плати.

Зверніть увагу: як і процесор, оперативна пам'ять в групі контактів має спеціальні "ключі". Відповідні "ключі" є і в контактній групі слотів (Slot - контактний майданчик для оперативної пам'яті на системній платі)Рис.14.

Для установки оперативної пам'яті слот необхідно "відкрити", для цього слід відвести в сторони від його центру клямки, наприклад як показано на рисунку 15.Рис.15.

Стежачи за тим, що б співпали "ключі" в групі контактів оперативної пам'яті і відповідні "ключі" в контактній групі слота, встановлюємо пам'ять в слот. Великих фізичних зусиль прикладати не слід. Клямки слота після установки модуля оперативної пам'яті в слот повинні защипнутися.Рис.16.

Доцільно змонтувати однотипні пари модулей пам’яті в слоти одного кольору, щоб реалізувати т.з. двоканальний режим работи пам’яти и одержати 10-15 %% приросту швидкодії.

У випадку, якщо клямки слота закриються не повністю, необхідно їх стиснути у напрямі до центру слоту, як показано стрілками на рисунку 17.Рис.17.

Якщо Ви монтуєте ПК із зовнішньою відеокартою, то тепер саме час вставити її в слот розширення PCI-E. Перед установкою слід видалити заглушку в задній стінці корпусу системного блоку навпроти і трохи нижче слоту, так щоб в задній стінці утворився отвір для виходу назовні роз'ємів відеокарти. Отвір цей добре видно на рис.18 і 20.

Акуратно сумістіть контакти карти зі слотом, відведіть злегка убік фіксатор слота і невеликим зусиллям вставте карту, відпустіть фіксатор. Закріпіть карту гвинтом на задній стінці.

Якщо Ваша карта великої потужності, живлення її здійснюється не через слот, а додатковим силовим кабелем. Не забудьте підключити його до роз'єму на системній платі.

Тепер системна плата може бути встановлена в корпус системного блоку. Сучасні корпуси мають, як правило, вбудовані спеціальні кріплення для системної плати (див. стрілки на малюнку нижче). Приміряйте отвори кріплення Вашої системної плати до відповідних місць кріплення корпусу.


Рис.18.

Якщо під частиною отворів для кріплення системної плати немає відповідних місць кріплення на корпусі, іншими словами, системна плата як би "висить в повітрі", в такі отвори необхідно вставити спеціальні пластикові упори, як показано на малюнку нижче. Упори є в комплекті кріплення.Рис.19

Після цього встановіть системну плату в корпус і прикріпіть її гвинтами до відповідних місць кріплення корпусу як, наприклад, показано на рисунку знизу.Рис.20

Залишається підключити шлейф живлення системної плати, його роз'єм має спеціальні "ключі" і клямку, так що переплутати полярність живлення Вам не вдасться (рис.21).Рис.21.
Підключення зовнішніх накопичувачів.


Магнітні диски зберігають всю інформацію ПК, т.ч. операційну систему, яка завантажується з диска при запуску ПК.

Диск – герметизований електромеханічний пристрій. Бережіть диски від механічних пошкоджень, ударів, струсів.

Існують два стандарти підключення зовнішніх накопичувачів, тобто магнітних і оптичних дисководів – старий інтерфейс АТА або РАТА і новий – SATA. Новий відрізняється від старого зручністю і швидкодією. Але пристрої РАТА ще зустрічаються, тому розглянемо обидва інтерфейси.
Підключаємо жорсткий диск РАТА. Жорсткий диск має на торці роз'єми для підключення шлейфу передачі даних і живлення, як показано на малюнку знизу.Рис.22

Для підключення жорсткого диска Вам знадобитися HDD-шлейф даних. До жорсткого диска його слід підключати стороною, що має напис "MASTER". Конектор з написом “SYSTEM” підключають у відповідний роз'єм системної плати.
Дуже часто шлейф написів не має.Рис.23.

Тоді слід запам'ятати, що конектор ”MASTER" відповідає тому кінцю шлейфу, біля якого є 3-й проміжний конектор ”SLAVE”, призначений для підключення веденого (допоміжного) диска або оптичного дисковода. На рис.23 «SLAVE” зліва, "MASTER" справа, “SYSTEM” внизу. Таким чином, одним шлейфом можна підключити два РАТА – пристрої.
На всіх дисководах РАТА є перемикачі (джампери), які слід встановити відповідно до режиму "MASTER" або ”SLAVE”.
Рис.23а

Зверніть увагу: роз'єми шлейфу дисковода мають спеціальні "ключі". Відповідний "ключ" є і в роз'ємі дисковода.Рис.24

Після підключення шлейфу до дисковода встановлюємо дисковод у відповідне посадочне місце корпусу і закріплюємо його гвинтами.Рис.25

Підключаємо шлейф живлення. Зверніть увагу: роз'єм шлейфу живлення дисковода має спеціальний "ключ". Відповідний "ключ" є і роз'ємі підключення живлення дисковода (рис.26).Рис.26.

Підключаємо шлейф передачі даних жорсткого диска до системної плати.Рис.27

Інтерфейс SATA простіший і зручніший, не має жодних джамперів, не утрудняє вентиляцію корпусу. На рис.28 зліва кабель даних, справа – силовий кабель SATA.Рис.28.

На системній платі роз’єми SATA поміщені зазвичай внизу справа (рис.6).
Таким же чином поключаются і оптичні приводи РАТА і SATA (рис.29). Зазвичай встановлюють привід DVD-RW.
Рис.29.

Після підключення шлейфу даних до DVD - приводу встановлюємо його у відповідне посадочне місце корпусу і закріплюємо гвинтами. Підключаємо кабель живлення.Рис.30.

Перевірте будь ласка, чи всі пристрої закріплені і чи правильно підключено живлення і шлейфи передачі даних.Підключаємо шлейфи включення живлення, жорсткого перезавантаження і індикації роботи комп'ютера.Закріпіть всі пристрої (жорсткий диск і DVD) гвинтами з правого боку корпусу, як показано на малюнку знизу.Перевірте як "красиво" и без перекосів Ви встановили всі пристрої.


Одягніть кришку корпусу (праву від передньої панелі) і закріпіть її гвинтами. 
Одягніть ліву кришку і закріпіть її гвинтами. Вітаю!!!

На цьому етап складання системного блоку ПК можна вважати завершеним. І перейти до процесу установки програмного забезпечення.

Решта блоків і пристроїв (периферійні пристрої) підключаються до системного блоку через відповідні роз’єми, розташовані на задній стінці системного блоку. На рисунку все добре видно і зрозуміло.


( 24 Проголосувало )
Коментарі
Добавити новий
Анонім   |2011-05-18 18:20:24
Автора в топку. Стаття написана зовсім
неграмотно таке враження що автор школяр
Адміністратор   |2011-05-21 07:43:40
avatar Ображати нікого не потрібно, праця все одно
вкладена в статтю..
а якщо даний варіант
недовподоби можете самі написати власну
werty  - qwoker   |2011-08-01 13:26:05
У випадку, якщо у вас непрацюватиме
процесор - раджу вам переглянути цю
інструкцію Технологія відновлення,
інcтструменти і пристосування:
У першу
чергу вам знадобиться нагрівальний
елемент, що дозволяє плавно змінювати
температуру. Наприклад паяльна піч чи
побутова духовка.
Термофен для цих цілей
непридатний тому з його допомогою дуже
важко витримати задану температуру і можна
просто здути ніжки з підкладки процесора.
На додаток до цього при застосуванні
термофена можливі різкі коливання
температури ...
werty   |2011-08-01 13:27:25
ДЕТАЛЬНІШЕ ТУТ http://andronik.pp.ua/index.php?option=com_content
&view=article&id=146:faq-&catid=38:2011-06-24-09-5 7-42&Itemid=56
Анонімно   |2011-11-08 08:01:25
о
Руслан   |2014-04-21 06:46:46
Дякую за статтю!
віталік   |2014-05-10 19:09:32
Що роби ти коли ти позгина контіктні ніхті
процесора
Адміністратор   |2014-05-25 17:58:24
avatar Можливо вдасться відновити, але ніхто
гарантувати не буде.
Потрібно постаратись
якомога чіткіше вирівняти всі ніжки і
спробувати чи процесор буде працювати.
Але
якщо немає досвіду, то ліпше звернутись до
спеціалістів.
vova  - програмуваня   |2014-11-24 13:36:18
хлопці допоможіть мені з опануванням
комп'ютера будь-ласка я інвалід і комп'ютер
міг би бути моєм єдиним заробітком. моя
поштова скринька
poshta86@bigmir.net

дякую...
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 28 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET