Єдина Країна!

Головне меню

Наша кнопка

Українські уроки про ІТ

Друзі

Підтримка української армії


Головна Інший матеріал - Internet Як створити сайт або блог

Як створити сайт або блог
Написав admin   
Субота, 15 вересня 2012 19:11
Переглядів: 5789

Сьогодні ненавантажена термінами і кодом стаття про те як створити свою сторінку в інтернеті – сайт чи блог. ЇЇ не можна розглядати як чіткі правила, але я постараюся розказати вам основні речі, які допоможуть вам швидше і якісніше продумати і реалізувати Ваш сайт.

 

Отже, почнемо.

1. Ідея

Ви в якийсь момент зрозуміли, що хочете створити сайт. В вас виникла чудова ідея, як ви вважаєте новаторська ідея(що цілком імовірно), але раджу спочатку провірити чи не існує вже подібний веб-сайт. Н-д, ви захоплюєтесь автомашинами і хочете створити сайт з різноманітним контентом по даній темі, тоді в пошуковику вбиваємо такі терміни як «автомобіль, сайт про автомобілі, автомобільний сайт». Аналізуйте сайти, які ви знайшли. Якщо ви не бачите сайтів, що створили б вам конкуренцію  або ви знаєте, що зможете зробити сайт не гірше, тоді йдемо до наступного кроку.

Якщо ви хочете створити блог, де будуть різні роздуми, ваше життя тощо, тоді шукати конкурентів звісно нетреба.

 

2. Мета створення сайту

Тут в кожної людини будуть різні цілі. Ви можете створити сайт просто для себе, для того щоб продавати якісь речі або послуги, для поширення інформації, для заробітку в інтернеті і так далі.

Відповідно до вашої цілі будуть мати місце різні потреби і відповідно затрати.

 

3. Необхідні ресурси і навички

Для створення сайту чи блогу треба загалом мати 4 речі – хостинг, домен, систему сайту та контент.

Хостинг це сервіс завдяки якому ваш сайт доступний цілодобово всім. Для цього використовуються спеціальні сервери (віддалені комп’ютери).

Домен це адреса вашого сайту. Н-д, даний сайт має домен programming.in.ua

Під системою сайту я мав на увазі сам сайт, тобто файли, скрипти і програми завдяки яким працює ваш сайт. Це можуть бути безкоштовні системи, комерційні або ж створені вами.

Контент це основна інформація якою заповнюється сайт.

Часто можна побачити оголошення в інтернеті про створення сайту без навичок програмування і це дійсно так. На даний час існує багато систем і сервісів, які дозволяють буквально за декілька хвилин отримати готовий сайт. Але чим більше ви знаєтесь в комп’ютерній справі, тим краще для вас.)

Сайт або блог можна створити безкоштовно або практично за безцінь в певних системах. Так для блогу можна використовувати www.blox.ua, www.blogger.com, www.livejournal.ru.

Вони мінімізують вашу участь в технічних питаннях і ви концентруєтесь на контенті для блогу. Якщо вам треба якнайшвидше, якнайлегше і якнайдешевше створити блог – це кращий вибір.

Для блогів посерйозніше, з певним іміджем, потрібно буде вкласти більше часу і грошей. Зокрема на купівлю хостингу та домену. Для блогів такого рівня найкраще підійде безкоштовна система Wordpress, вона має зручний інтерфейс, легко налаштовується і красиво виглядає.

Щодо купівлі домену – тут варто звернути увагу на оригінальність назви та її запамятовуваність. Чи зацікавить вона користувача, чи зможе він без особливих зусиль згадати вашу адресу сайту і зайти туди знов?

При купівлі хостингу треба звертати увагу на можливості, які він вам пропонує. Непотрібні можливості ліпше зразу попросити вимкнути, це може зекономити гроші та швидкість роботи сайту. Особливу увагу приділяйте кількістю МБ, які виділяється для вашого сайту, а також на трафік – чим більше трафіку дозволено, тим краще.

Для сайтів можна знайти також безкоштовні хостинги, проте вони мають ряд обмежень(мало пам’яті, реклама, їхнє доменне ім’я).

Для порталів і великих сайтів теж потрібно буде віддати гроші за хостинг, домен, часто і за саму систему.

Для створення багатьох сайтів підійдуть такі готові системи як Joomla, Drupal, DLE. В інтернеті існує багато довідників, статтей і відео по встановленню і налаштуванню цих систем. Всі системи інтуїтивно зрозумілі, але знання основ веб-програмування вітається.

Самий дорогий, але і самий якісний варіант – це замовлення сайту в веб-студіях, фрілансерів, комп’ютерних фірмах. Вони зроблять все як ви захочете,але за ваші кровно зароблені гроші.

Для комерційних організацій цей варіант є самим оптимальним.

Останнє, що вартує згадати, це те що сайт потрібно оновлювати і періодично виставляти новий контент. Тому слід розуміти, що кілька годин в тиждень(як мінімум) треба буде приділяти вашому сайту.

 

4. Користувачі

Звісно, основне для чого ми створюємо сайти і блоги – це користувачі. Користувачі, які будуть читати, лайкати і коментувати ваші статті, які будуть купляти товари в вашому онлайн-магазині, які будуть клікати по вашій рекламі(якщо захочуть=))

Ваш сайт має мати свою цільову аудиторію – наприклад, україномовні молоді люди, що цікавляться ІТ. Відповідно до цієї аудиторію ви повинні підлаштовувати ваш контент. Якщо Ви на сайті про автомобілі раптом почали писати про верблюдів, то це погано вплине на вашу цільову аудиторію, тому зберігайте тематику.

Якщо сайт немає користувачів протягом тривалого часу це рівноцінно провалу і марно потраченого часу, тому для того, щоб про ваш сайт або блог дізнались люди треба щоб вони могли знайти вас.

Реклама ,ось що вам потрібно. Реклама серед друзів, обмін посиланнями з іншими сайтами, реклама в соціальних мережах, платна реклама. Все залежить від вашої активності і уяви.

Якщо у вас добре зформований сайт і контент на ньому, то після запуску сайту через кілька місяців його проіндексують пошукові системи і ваш сайт зможуть знайти з пошуку. Чим унікальніший у вас контент тим вище ви в списку пошуковика, а відповідно і більше читачів на сайті.

Не намагайтесь обдурити пошуковики різними трюками з підняття сайту вище, бо це може закінчитись дуже сумною ситуацією – коли ваш сайт заблокують в пошуку.

Користувачів на сайт заманює контент, дайте їм те чого вони хочуть і вони стануть вашими постійними відвідувачами=) Не останню роль грає дизайн сайту. Він як обкладинка книги, може сподобатись, а може і ні, тоді користувач може просто покинути сайт. Тому створюйте якісний контент, але не забувайте про дизайн.

 

Все вище описане можна описати такими порадами:

1. Проаналізуйте сайти з схожою тематикою перед створенням

2. Визначте для якої мети ви створили сайт

3. Визначте свою цільову аудиторію

4. Дотримуйтесь тематики сайту

5. Використовуйте ті технічні рішення, які відповідають вашим вимогам і навичкам

6. Дизайн – перше на що звертають увагу користувачі

7. Користувачі – основа функціонування сайту

 

 

 

Здається все, виклав що хотів. Очікую критики і відгуків.

Якщо є якісь питання, запитуйте в коментарях.


( 11 Проголосувало )
Коментарі
Добавити новий
Сірожа  - Машини   |2013-02-09 16:48:47
Олена  - Розробка сайтів   |2014-12-06 17:20:33
Що ж воно так складно той сайт самому
зробити Два тижні стратила,
вчилася по тих відео уроках і по форумах і
нічого не получається. Короче плюнула і
замовила сайт у http://**ddirect.com.ua/rozrobka-saitiv чекаю
тепер від них відповідь.
Для всіх
дівчат - не беріться за цю чорну справу. Воно
того не варте
Адміністратор   |2014-12-06 17:20:07
avatar Особисто знаю кількох дівчат, які
програмують
Тому, як то
кажуть:
"Кожному своє"

Звісно, якщо
нічого не виходить і душа не лежить, то
ліпше замовити сайт у професіоналів.
Анонімно   |2015-04-20 11:02:58
Анонімно   |2015-04-20 11:03:32
Залишити коментар
Ім`я:
e-mail:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Введіть цей настирливий код
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Підписка

Хто онлайн?

Немає
На даний момент 12 гостей на сайті

Український рейтинг
TOP.TOPUA.NET